>> Novinky 2012 / News 2012

3.11.2012 - Olomouc - Nové Sady - Agility závody / Agility competition in Olomouc

Tentokrát se absence tréninků projevila, jediný dokončený běh byl open, který se nám nakonec zadařil čistě a stačilo to na 2. místo.

This time, the absence of regular trainings was obvious and we finished only open course, it was a clear run with 2nd place.

Rozhodčí / Judge: Petr Dostál (CZ)

Výsledky / Results28.10.2012 - Speciální výstava kolií a šeltií / Collies' and shelties' specialty, Mladá Boleslav

Nedělní výstava pro nás znamenala stejný výsledek - V1, CAJC, BOJ, Junior BIS. Krimi tímto po třech výstavách splnila podmínky pro udělení titulu "Český junioršampion".

On Sunday, we got the same result as on the previous day - Ex1, CAJC, BOJ, Junior BIS. Krimi managed to meet the requirements for being awarder with the "Czech juniorchampion" title after taking part in only 3 dog shows.

Rozhodčí / Judge: Ivana Němečková (CZ)

Posudek / Critique27.10.2012 - Podzimní klubová výstava KCHCS / Collies' and shelties' club show, Mladá Boleslav

Předčasný příchod zimy všechny trochu zaskočil, ale nezmrzli jsme a Krimi se v těžké konkurenci líbila - získala V1, CAJC, BOJ, Junior BIS.

We were surprised by an unexpected coming of winter, but finally we didn't freeze and Krimi was successful even in hard competition - she gained Ex1, CAJC, BOJ, Junior BIS.

Rozhodčí / Judge: Leoš Jančík (CZ)

Posudek / Critique14.10.2012 - Speciál pro LARGE, Šlapanice / Agility competition in Šlapanice

V jumpingu Zaiře spadla tyčka, zkouška byla... veselá a open vyhrála stejně jako součty :-)

Zaira dropped one bar in jumping, our perfomance in A3 exam was... funny but finally, she won the open course as well as final sums.

Rozhodčí / Judge: Pavol Vakonič (SK)

Výsledky / Results

Video (děkuji Darji)9.9.2012 - Video tak trochu vtipných agility začátků s Krimi najdete zde :-) Autorem je Eda.

A rather funny video of Krimi's agility beginnings can be found here :-) The author is Edita Pluháčková.1.9.2012 - Klubová výstava kolií a šeltií Chropyně / Club show of collies and shelties in Chropyně

Krimi svou premiéru ve třídě mladých zahájila úspěšně a odnesla si CAJCe. Strávit celý den venku v poněkud deštivém počasí může být moc fajn, dokonce i když se jedná o výstavu :-) Děkuji Darji, Danči a Šettnerovým za příjemnou společnost a Darji ještě navíc za poskytnutí přístřeší :-)

Krimi's premiere in the junior class was successful and she got CAJC.

Posudek zde / Critic here
25.8.2012 - Zkouška vloh ovčáckého psa (ZVOP) / Herding instinct test, Budišov nad Budišovkou

Neuvěřitelně to uteklo a Krimi oslavila devět měsíců, čímž splnila věkový limit pro ZVOPku, takže jsme hned vyrazily nechat malému velkému štěňátku oficiálně otestovat vlohy :-) Všechno dobře dopadlo a paní rozhodčí mě překvapila doporučením, abychom teď s pasením nekončily, protože Krimi má potenciál stát se velmi dobrým trialovým psem. No, nasadila mi brouka do hlavy...

Since the time flies incredibly fast, Krimi has reached nine months of her life and the age limit for official testing of herding instincts so I took the first ocassion to try it. She was successful and I was recommended not to stop herding with her now because Krimi has potential to become a very good trial dog. Now, I have something to think about...

Rozhodčí / Judge: Šárka Gavendová15.7.2012 - "Brněnský drak" / Agility competition in Brno

Závod, který se nejspíš velké části účastníků zapsal do paměti díky padajícím laťkám, těch bylo opravdu hojně. / This competition could be characterized by falling bars which were really plentiful.

Rozhodčí / Judge: Lenka Pánková

Výsledky / Results

Video (děkuji Edě / thanks to Edita)
6.-8.7.2012 - Moravia Open Rožnov pod Radhoštěm

Stejně jako loni tento největší a nejlépe obsazený závod u nás opravdu stál za to, k vidění bylo množství skvělých výkonů a sledovat paralelní dva parkury aniž by člověku něco podstatného uniklo byl taky výkon. Bohužel jsem měla zážitek silně pokažený kvůli Krimině hrozivě vypadající nehodě, kdy se při divoké honičce srazila s Cofi, udělala salto, dopadla na zadní nohu a už se na ni pak nepostavila. Musím moc poděkovat Martině Klimešové za její pohotovou pomoc a hlavně pak Jenni Lehtinen, která Krimi vyšetřila. Měly jsme neuvěřitelné štěstí, že na Moravia Openu byl náhodou i chiropraktik...

The biggest and the only competition with a large proportion of foreign competitors in the Czech Republic was really worth visiting. There were so many excellent teams to see that one can hardly see all of them because the competition was held on two parcours at the same time. However, my experience was spoiled by Krimi's awfully-looking accident which hapenned while she was chasing Cofi a little bit too wildly. I'd like to thank to Martina Klimešové for her quick help and I'm really grateful especially to Jenni Lehtinen who examined Krimi and helped us a lot. It was an incredible luck that there was a chiropractor present at the competition...

Rozhodčí / Judges: Jiřina Máčková (CZE), Bernd Hüppe (AUT), David Powell (FRA), Nalle Jansson (SWE)

Výsledky / Results

Video (opět děkuji Darji / thanks to Darja again)
30.6.-1.7.2012 - Přerov - 2 in 1 / Agility competition in Přerov

Tropické teploty nám daly pořádně zabrat, ještěže polovina běhů byla v chladnější (aspoň ze začátku) hale. Jinak co se týče našich výkonů - první běh (jumping) dopadl už tradičně, Zaira se tak trochu rozjela a nevnímala povely. V záludném openu jsem zapomněla na jednu otočku a "vyrobila" tak odmítačku na poslední překážce. Zkouškový jumping byl opět chaos, i přes Zaiřiny změny oproti mnou vybrané trase to však kupodivu dopadlo čistě. Venkovní zkouška v největším vedru už byla masakr, ale Zaira zabojovala, zadařilo se a splnila tak podmínky pro udělený titulu A3Ch. K tomu ještě vyhrála součty zkouškového jumpingu a agility kategorie LA3. Protože jsme už obě měly vedra plné zuby, místo nedělního pokračování závodů jsme vyrazily k vodě, kde si všechny tři holky pořádně zaplavaly.

We were troubled by tropical temperatures a lot, fortunately, half of the courses took place in a cooler hall. In the first jumping, Zaira was a little bit too enthusiastic as usually and wasn't paying attention to my commands. After that, I made a mistake and caused a refusal on the last obstacle in the open. The jumping A3 was rather a chaos but resulted in clear run as well as the A3 exam which took place outside in the most awful hot. By this last exam, Zaira fulfilled the criteria for gaining the title "Agility 3 champion" (A3Ch). The next day, we gave up competing and went to the lake instead with all my three girls and we all enjoyed swimming :-)

Rozhodčí / Judge: Tomáš Glabazňa (SK), Rolf Graber (CH), Angelo Lione (IT)

Výsledky / Results23.6.2012 - INTERCANIS Brno / International dog show in Brno

Krimi měla výstavní premiéru, posudek zde. V kruhu jsme se moc neohřály a posoudit pohyb psa, který v pohybu vůbec nebyl předveden, považuju za umění stejně jako předvedení psa v postoji bez pamlsků a korekcí... bohužel toto neovládám. Nejlepší části dne pak byly jednoznačně hrátky s Cofi.

Krimi's first dog show, more info here. Our stay in the ring was very brief and judging dog's movement without even seeing was a surprise for me as well as showing the dog without being allowed to use treats and correct his legs... The best part of the day were Krimi's wild games with Cofi :-)

16.6.2012 - Robinsonáda Brno / Agility competition in Brno

I přes nesnesitelné vedro měla Zaira energie na rozdávání a její nadšení na parkuru se bohužel projevilo horším soustředěním a vnímáním povelů, takže jsme "vyrobily" pár odmítaček.

Despite the awful hot, Zaira had plenty of energy but her enthusiasm during the course resulted in her worse concentration so we got some refusals.

Rozhodčí / Judge: Lenka Pánková3.6.2012 - Pasení v Budišově / Herding in Budišov

Po tom, co Krimi v ZOO přes plot naháněla kozorožce, jsem se nemohla dočkat, až si zkusíme "opravdové" pasení s ovcemi. Bála jsem se, že ovčí bobky ji budou zajímat ze všeho nejvíc, ale přestože košár "uklízela" pilně, stíhala se věnovat i ovcím :-) Video a foto viz níže, opět moc děkuji Darji. V mezičase jsme s Darjou a Dančou podnikly procházku, na které se naše kraťandy dosyta vyřádily.

After I saw Krimi's interest in ibexes during our visit in the ZOO, I was anxious to try some "real" herding with sheep. Well, I was afraid that sheep's droppings would be more tempting for my little pig but although she was keen on "tidyng up" , she managed to give her attention to sheep as well :-) In the meantime, we went for a walk with Darja, Daniela and our smooths.

© Darja Caletková:


2.6.2012 - Třebovický závod obedience / Obedience competition in Ostrava - Třebovice

Náš loňský výkon se nám vylepšit nepodařilo, tentokrát to bylo slabší. Vyfasovaly jsme nulu za vysílání do čtverce, a to paradoxně až v samotném závěru cviku, kdy mi Zaira po vzoru své tréninkové parťačky Betky přiběhla k noze než jsem stačila říct povel. Jinak vše zvládla spolehlivě jak je u ní zvykem, jen zřejmě neměla svůj den a bylo to poznat na projevu. Celkové skóre 229 bodů (velmi dobře) přesto stačilo na 1. místo v kategorii OB3.

We haven't managed to improve our OB3 result from last autumn due to one unfortunate zero and Zaira's weaker performance, probably not her day. However, she was working as reliably as ever and we passed the exam with 229 points (very good). This score was sufficient for the 1st place in class 3.

Rozhodčí / Judge: Iveta Skalická, steward: Zuzana Krejčiříková19.5.2012 - Zkoušky agility Valašské Meziříčí / Agility exams in Valašské Meziříčí

V prvním běhu Zaiře spadly dvě tyčky, druhý se zadařil čistě, ale ze svého vedení jsem teda nadšená nebyla. / Zaira dropped two bars in the first run, the second run was clear. However, I was quite ashamed of my handling.

Rozhodčí / Judge: Jaroslava Podmolová12.-13.5.2012 - Agility závody Čebínský král / Agility competition in Čebín

V Čebíně se nám dařilo tak střídavě, mimo jiné se mi po hoooodně dlouhé době podařilo totálně zapomenout parkur a ztratit se :-) Nakonec jsme se ale kvalifikovaly do nedělního finále, kde Zaira zabojovala a bylo z toho 3. místo. Nejvíc mě ale potěšilo Zaiřino nadšení a rychlost.

Krimi měla ještě náročnější víkend než Zaira, protože oba dny strávila řáděním s Cofi. Videodokumentace jejich společných aktivit je ke shlédnutí zde a zde , foto zde . Darji, díky za příjemně strávený víkend a videa!!!

After a veeeery long time, I've managed to completely forgot the course and got lost :-) Otherwise, we qualified for a final run in which Zaira did her best and was 3rd. Most of all, I was pleased with her enthusiasm and speed.

Krimi's weekend was even more demanding than Zaira's because she spent two days playing with her friend Cofi. Video of their common activities - here and here, some pictures here. Thanks to Darja for a very pleasant weekend and videos!!!

Rozhodčí / Judge: Jimmy Cruchet (CH)

Výsledky / Results

Video
5.5.2012 - Agility závody Květnové skotačení Bystrovany / Agility competition in Bystrovany

- aneb jak to dopadá, když se sejdou dva mimoni na parkuru :-) První dva běhy totální chaos - mé naplánované vedení jaksi nevyšlo a Zaira si vymýšlela vlastní trať, poslední běh čistě, ale v nepříliš oslnivém tempu.
Krimi v mezičase učinila významný objev - když se nedá dostat z boudy, dá se "odejít" i s boudou...

- alias meeting of two scatterbrains on the course :-) Two runs were a complete chaos with my bad handling and Zaira making up her own course, the third one was clear but not very fast.
In the meantime, Krimi discovered a "great" thing - if it's not possible to get out of her kennel, she can move away together with it...

Rozhodčí / Judge: Jaroslava Podmolová

Foto naší výpravy / picture of our expedition - Krimi, Zaira, Chanel, Beta

1.5.2012 - Zkoušky agility Zlín / Agility exams in Zlín

Jen ve stručnosti - šílené vedro, první běh byl nepovedený dis, druhý čistě. / Only briefly this time - awfully hot weather, first course - badly done disqualification, second one - clear run.

Rozhodčí / Judge: Petr Noga7.4.2012 - Návštěva ZOO / Visiting the ZOO

Tuto část socializačního program jsem měla v plánu už dlouho. Krimi dle očekávání všechno hlasitš komentovala, ale jinak ji žádní neznámí tvorové nevyvedli z míry a ze všeho nejvíc ji zajímali ostatní návštěvníci :-) Společnost nám dělala kamarádka se štěňátkem německé dogy. Foto hrátek Krimi a Genesis po odchodu ze ZOO najdete zde.

I have been long planning this part of Krimi's socialization program. As I had expected, Krimi was a loud commentator but no strange creature got her out of balance and most of all, she was interested in other visitors :-) Our company was my friend with a great dane puppy. Some pictures of Krimi playing with Genesis are here.31.3.-1.4.2012 - Kirican agilite závode / Agility competition in Olomouc

Kdybych měla shrnout jen Zaiřino skóre a výsledky, neznělo by to špatně - ze šesti běhů čtyři čistě, jeden se spadlou laťkou a jedna úmyslná diskvalifikace kvůli opravě houpačky. Všechny dokončené běhy stačily na bednu. Asi jsem náročná, ale ke spokojenosti mi to nestačilo, protože vím, že Zaira má na víc a rozhodně se nepředvedla ve své nejlepší formě. Snad to bylo jen háráním...

Narozdíl od minulého víkendu tentokrát počasí vůbec nevyšlo, a tak nás celý víkend trápila zima, silný vítr (aneb i bočnice a časomíra mohou létat), déšť a kroupy. Bohužel jsme si jich užili dosyta, protože i přes relativně nízký počet závodnících týmů se končilo v pozdních hodinách. Asi nejvíc si z naší výpravy závody užila Krimi, která měla k dispozici hned několik parťáků na hraní a v mezičase mi dělala nepořádek v autě hlodáním všeho možného i nemožného (tak tak se mi podařilo zachránit jeden bezpečnostní pás).

If I summarized only Zaira's results, it wouldn't sound bad - four clean runs out of six, one run with dropped bar and one purposeful disqualification because I wanted Zaira to correct swing. All of the finished runs were sufficient for good placement. However, I'm probably too demanding because it wasn't enough to satisfy me since I know that Zaira can do much better and she definitely wasn't in her best form. Hopefully it was caused only by her season...

Unlike the last weekend, the weather was really terrible so everyone suffered from cold, very strong wind (to my susprise, even obstacle wings and electronic timer can fly), rain and hailstones. The most satisfied member of our party was Krimi who had several playmates at her disposal and in the meantime, she was making a mess in my car by chewing and destroying various things (I managed to save one of the seat belts in the last minute).

Rozhodčí / Judge: Jitka Maroušková

Výsledky / Results

Video (za natočení děkuji Peti Častové / thanks to Peťa Častová)


25.3.2012 - Zkoušky agility Prostějov / Agility exams in Prostějov

Po šesti měsících závodní pauzy jsme se Zairou opět nastoupily na start, výsledkem bylo čisté skóre (= 2x DIS). S prvním během bych byla spokojená nebýt skočeného áčka a nezalomení se ve slalomu (prostě mým autobus a ne motorku), ve druhém běhu si Zaira vymyslela vlastní, vylepšenou trasu :-) Chtělo by to trochu trénovat... Krimi kvůli mým organizátorským povinnostem musela strávit dost času zavřená, ale přesto nezahálela, udělala si díru v Arčině boudě a utekla na parkur.

After six months without competing, we started again. The result was clear, two disqualifications. I would have been quite satisfied with first run if Zaira hadn't jumped the A-frame contact and had bent in the weave poles correctly (well, she is rather like a bus than a motorbike on the course). In the second run, Zaira made up her own, improved track :-) We definitely need some training... Krimi was forced to spend a lot of time in the crate because of my organizator's duties but she wasn't idle either, made a hole in Arwen's crate and ran off on the course.

Rozhodčí / Judge: Petr Noga17.3.2012 - Zaiče byl na členské schůzi Klubu chovatelů kolií a šeltií oficiálně udělen titul Klubové šampion práce.

Zaira was officially awarded with Club working champion title at the annual meeting of Czech Collies' and Shelties' Club.9.-11.3.2012 - Agi víkendovka v Čebíně / Agility training seminar with Martina Klimešová

Náš první pořádný trénink po zimní pauze mi na náladě moc nepřidal, kazila jsem Zaiře co se dalo. Ona mi na oplátku udělala tak trochu díru v prstu, který jsem si zapomněla na hračce. Ale jinak byla víkendovka jako vždycky fajn, jen bych je potřebovala častěji. Krimi si svůj první seminář v roli diváka užila náramně, hodně lidí a psů kolem pro ni znamená druhé Vánoce :-) Dokonce měla k dispozici i parťáka na hraně - osmiměsíční australačku, viz foto níže. Kromě toho se jí v nestřeženém okamžiku podařilo rozkousat zip na Zaiřině boudě...

Our first proper agility training after winter break didn't improve my mood because of my poor handling - I spoiled what I could. In return, Zaira pierced my finger with her canines when I left it accidentaly on her toy. Otherwise, the seminar was great as usually but I would need it more often. Krimi enjoyed her first seminar (as a tourist) very much. Many people and dogs around are like second Christmas for her :-) She had even a partner to play with, 8-month-old aussie, some photos are bellow. Besides that, she managed to destroy the zip fastener on Zaira's crate..

© Alice Jirásková:4.3.2012 - Socializační návštěva u Darji II. aneb "Zlatá neděle" / Another socialization visit at Darja's alias "Sable Sunday" :-)

Tentokrát se díky krásnému jarnímu počasí dalo vyrazit ven, a tak jsme podnikli tříhodinovou procházku v Mariánském Údolí. Všichni účastníci si výlet užili, ale nejvíc se spolu vyřádily Cofi a Krimi, holky jsou prostě stejná krevní skupina a nerozlučná dvojka :-) Po návratu k Darji se k našim čtyřem KáKá připojila ještě Charo (Orinoko KL), a tak zábava ještě nějakou tu hodinu pokračovala :-)

Due to beautiful spring weather, we were able to set off for a long walk. All the participants enjoyed the trip, especially Cofi and Krimi who were playing together all the time. They seem to belong to the same "blood group" and have become an inseparable couple :-)

Fotky od Darji / Darja's photos - zde / here
Krátký videosestřih / Short video illustration11.2.2012 - Socializační návštěva u Darji aneb "Zlatá sobota" / Socialization visit at Darja's alias "Sable Saturday" :-)

Po delší pauze v socializace způsobené mrazivým počasím se konečně naskytla příležitost a uspořádaly jsme u Darji takovou menší kraťandí sešlost ve složení: Fido, Cofi, Ebi, Zaira a Krimi. Obě štěňátka si navdory věkovému rozdílu padla do oka, a tak se Krimi s Cofi vyřádily opravdu do sytosti :-) Jen škoda, že ten den tak rychle utekl...

After an involuntary pause in socialization caused by freezing weather, there was finally an opportunity for
Krimi to meet new friends. We organized a little smoothies' meeting at Darja's including First Krásná louka, Provence Krásná louka, Nina Krásná louka, Zaira and Krimi. In spite of the age difference, both puppies got on really well and enjoyed playing together. Unfortunately, the day passed so quickly...
Fotky od Darji zde / Darja's photos here.
Video - část 1 / part 1, část 2 / part 214-18.1.2012 - Expedice Finsko / Expedition Finland

Mise byla úspěšně splněna, a tak mi na zpáteční cestě dělala společnost nová členka naší smečky - kraťanda Allegory Bradamante.

The mission was successful and I returned home accompanied by a new family member - smooth collie puppyAllegory Bradamante.
>> More about the journey2011 * 2010 * 2009 * 2008


copyright © komeva