>> Novinky 2010 / News 2010


4.12.2010 - "O pohár lovecké chaty", Horka nad Moravou
Tyto velice mrazivé závody mě utvrdily v tom, že přes zimu je lepší dát si závodní pauzu. Projevila se i absence pravidelných tréninků, bylo to se Zairou místy trochu divoké (hlavně co se zón týče). Teploty hluboko pod bodem mrazu těžce snášela i kamera, takže máme jen video prvního jumpingu, kde jsem si Zairu neohlídala a byl z toho čistý dis.
Rozhodčí: Alice Glöcknerová


27.11.2010 - Agility intenzivka s Radovanem Liškou
Protože se tento celodenní trénink konal přímo u nás na cvičáku v Prostějově, nemohla jsme si ho nechat ujít :-) Zaběhaly jsme si opravdu intenzivně a navzdory pořádné zimě a brzkému stmívání intenzivka stála za to.13.11.2010 - máme pár nových fotek z tréninku obedience - Edi, díky moc!!!29.-31.10.2010 - Agility víkendovka s Martinou Klimešovou, Čebín
Po delší době jsme si opět zatrénovaly pod zkušeným vedením, zase nás to posunulo o kousek dál a dozvěděla jsem se, na čem máme zapracovat. Prostě intenzivka byla vydařená a přínosná jako obvykle :-)25.10.2010 - nové video ze stopy10.10.2010 - do naší prostějovské agi a obi sekce přibyla nová naděje - malá teroristka Chanel Coco Dajavera :-)30.9.2010 - nechala jsem Zaiře udělat vyšetření krve na štítnou žlázu, hodnoty T4 a TSH má v normě :-)25.9.2010 - MR kolií v agility, Dubenec
Štěstí stálo docela při nás a zadařily se nám 4 čisté běhy. I když v praxi až tak čisté nebyly díky několika zásekům, které znamenaly slušnou časovou ztrátu. V konkurenci 41 large týmů z toho bylo 4. místo v jumpingu, 3. místo v agility a dvojkovou zkoušku obsazenou 16 týmy jsme vyhrály. Vydařil se nám i poslední speciální jumping pro kolie, v součtech to mezi KK vyšlo na 2. místo za Ivčou a Skipem, takže jsme se Zairou vicemistry republiky krátkosrstých kolií v agility. Na 3. místo se umístila Darja s Fidem.
Výsledky a reportáž
Rozhodčí: Lenka Pánková
Video posledního jumpingu od Darji:


Některé další běhy:

18.9.2010 - Canisterapeutické zkoušky, Frenštát pod Radhoštěm
Dva roky utekly a nastal čas složit s Arwen opakovací zkoušky. Zvládla je s přehledem, je to prostě plyšák :-)) V Domě seniorů František Náměšť na Hané už je za ty dva roky jako doma :-)

11.-12.9.2010 - Mistrovství ČR v agility, Žamberk
Toto mistrovství bylo o proti loňsku v mnoha věcech jiné - výrazně jednodušší parkury v individuálních bězích large, výrazně menší počet týmů, narozdíl od loňska jsme se Zairou většinu běhů dokončily bez diskvalifikace (i když nijak oslnivě :-) ). Trochu se pozměnilo i naše kolií družstvo, tentokrát nazvané "Sosáci" - já + Zaira, Darja + Fido, Ivana + Skip a Marťa + Abra. Pro mě skvělé družstvo - braly jsme to všechny sportovně a neúspěchy se neřešily. Se Zairou jsme v obou bězích družstev schytaly dvě odmítačky a chybu, v neděli se náš běh škrtal, v sobotu jsme doběhly jediné. V jednotlivcích se nám zadařil sobotní jumping čistě a na 10. místě ze 78 týmů v kategorii large. V nedělním openu jsme doběhly se dvěma chybami, jenže kvůli cizímu psovi na parkuru jsem dostala možnost si běh zopakovat, čehož jsem bohužel využila a napodruhé se diskla :-))
Rozhodčí: Zdeněk Spolek, Harald Schjelderup (N), Tomáš Glabazňa (SK), Petr Rybář
Výsledky
Autorem nádherných fotek níže je Ivan Růžička

5.9.2010 - Agility závody Hrušky
V neděli se nám pro změnu zadařily tři diskvalifikace, když k tomu přidám taktéž 3 disky Mariky a Jethra, tak členové KK Prostějov měli čisté skóre :-D Tentokrát mě Zaira moc nevnímala, několikrát si to napálila rovně přes veškerou mou snahu stáhnout ji a rozlišovačky zónovka-tunel jí taky očividně nic neříkaly. Takže naše běhy byly místy docela chaotické...
Po oba dny nám poskytla psychickou podporu a ubytování pod střechou svého altánu Marťa Konečná, za což já moc děkuji ;-)
Rozhodčí: Lenka Pánková
Výsledky budou zde.4.9.2010 - Agility Cup města Kroměříže
Jediné, co trochu kazilo tyto závody, kam jsme jako náhradníci vyrazily s Dášou, bylo opět dušičkové počasí. Jinak parkury byly velice nápadité a zapeklité, prostě výzva, tak to mám ráda :-) Zaira se krásně soustředila a reagovala na mě, já jsem jí to ani moc nekazila, takže jsme doběhly všechny tři parkury. Přestože žádný z nich nebyl čistý díky nástupce na kladině, škobrtnutí na dálce a neubrždění slalomu, odvážela jsem si moc dobrý pocit.
Rozhodčí: Tomáš Glabazňa, Antonín Grygar
Výsledky najdete zde.

30.8.2010 - Stopařský seminář s Mikou Lindbergem, Zbraslav
I když jsem se účastnila jen v roli diváka (a nakonec jsem za to byla ráda, protože v tomhle sychravém počasí a ještě k tomu na blátě bych Zaiřino stopování moc růžově neviděla), odnesla jsem si spoustu poznatků, které se pokusím převést do praxe, takže snad se naše stopy konečně někam pohnou, uvidíme :-)28.8.2010 - Zkoušky obedience, Prostějov
Premiéra v roli organizátora snad vyšla, cíl vylepšit si skóre na OB 2 byl splněn :-) Neobešlo by se to bez vydatné pomoci Edity a Dáši, i ve třech to bylo docela naknop (sekání a hrabání trávy v pátek večer už nikdy). Holky, ještě jednou velké díky!!! No a k naší zkoušce - Zaira měla velice dobrou náladu, takže i přes netrénování to máme na výborně (268,5 bodů) s jednou nulou za směrový aport, Zaira zřejmě zapomněla, že se nejdřív chodí ke kuželu :-))
Rozhodčí: Milan Oliva; steward: Iveta Skalická
Výsledky ke stažení zde.14.8.2010 - Závody agility Větřkovice
Do Větřkovic jsem se hlásila kvůli poslední zkoušce, která nám chyběla na MR a připojila se k nám i Edita s Betou. Trochu nás zaskočila uzávěrka silnice, dorazily jsme k prezenci v poslední minutě - prostě potížistky :-)) Cíl byl kupodivu splněn, zkoušku jsme doběhly. Druhý běh, jumping, byl v našem podání jeden velký chaos s několika diskvalifikacemi a pádem, moje vedení opět selhalo :-(
Rozhodčí: Petr Dostál
Video - Edi, moc děkuji!7.-13.8.2010 - Výcvikový tábor Svojanov
Po roce jsme opět zavítaly do známých končin a potkaly se se známými lidmi a opět to bylo fajn :-)
Co se týče výcviku, chtěla jsem hlavně trochu pohnout s obranami. Ale člověk míní, Zaira mění. Madam sice obrany opravdu miluje, ale má také velice vyhraněné názory na to, co se brát do tlamy nemá (veškeré klíny kromě toho vlastního) a do čeho se naopak kousat má (figurant s bičem). Že by blondýna? :-)) Prostě Libor s Vaškem se s ní nadřeli, díky!!!
Kromě obran jsme si se Zairou i zaplavaly (kupodivu jsem ji nemusela ani moc přemlouvat, narozdíl od Arwen), potrénovaly obedience, lehce si zaběhaly agility a Magda nám našlápla stopu. Byla to Zaiřina první stopa od května a první cizí stopa v§bec, ale odčichala ji nádherně, úplně mi vytřela zrak :-)
Zaiřinou oblíbenou zábavou, kterou praktikovala celý týden, bylo vytáčení tety Dáši. Jen pro představu - vyhrabala všechno její oblečení z poličky na zem, o půl šesté ráno si začala hrát s prázdnými PET flaškami a když jí byly zabaveny, aspoň Dáši poškrábala obličej a ještě se u toho tlemila... Prostě v chatce bylo veselo.
Arwen si tábor užila po svým, skoro celý ho prospala v posteli :-))
Kvůli úrazu Haničky jsem také měla příležitost trénovat agility s Dupinkou, dobrá zkušenost.
Shrnuto - letošní Svojanov zase stál za to :-)4.8.2010 - Náhodou jsem objevila staré video z agi závodů s Arwen a nahrála ho na YouTube :-)1.8.2010 - Třebovický závod obedience, Ostrava
Tentokrát Zaira i Elfík dosáhli na potřebné body a zkoušky splnili :-) Takže máme OB 2 na dobře, 214 bodů. Drobných i větších chyb tam byla spousta, a to i ze strany psovoda (například už vím, jak nemám držet činku :-D ). Ale Zaira mě opět mile překvapila. Přestože jsme šly na řadu v největším vedru, nevzdala to a bojovala až do konce, takže jsme schytaly jen jedinou nulu za dlouhodobé odložení vleže, kde jsme se "vybodovaly". Naše další meta v obedience teď bude doladit nedostatky a splnit dvojkovou zkoušku o něco lépe :-)

31.7.2010 - Závody agility "Skok za skokem", Prostějov
Jako již tradičně se nám na domácí půdě nedařilo, naše skóre bylo dva disky (jeden docela hezký běh a jeden totální chaos) a doběhnutý open se skočenou houpačkou a chybou ve slalomu. Ale z parkurů obou rozhodčí jsem byla nadšená, byly nápadité a záludné, takže počet diskvalifikovaných výrazně vedl ve většině běhů :-D
Rozhodčí: Petr Dostál, Pavol Vakonič
Výsledky najdete zde.
A nakonec máme i video openu - Edi, díky díky!!!26.-27.7.2010 - Seminář Jaakko Suoknuuti a Janita Leinonen, Havlovice
Až jsem se účastnila pouze v roli diváka, tento seminář rozhodně stál za to. Chvílemi jsem si nestačila psát poznámky, dlouhá teoretická část, která předcházela vlastnímu běhání, byla nabitá zajímavými poznatky. Kdybych se měla rozepsat o tom, co jsem si ze semináře odnesla, byl by to hodně dlouhý článek. Jen jsem litovala, že jsem se nepřihlásila se Zairou... Pokud sem Jaakko a Janita ještě někdy zavítají, určitě to napravíme :-)
Více o semináři najdete zde.11.7.2010 - Strávila jsem krásně odpoledne u Haničky v Jinočanech se štěňátky po Dupince a Atlasovi :-) A taky jsem konečně na vlastní oči viděla Gituli , Dupčinu novou parťačku.
Album na Rajčeti

10.7.2010 - OPSION 011, Dvůr Králové nad Labem
Narozdíl od loňska bylo tentokrát ve Dvoře pořádné vedro, takže jsme celý den migrovaly mezi cvičákem a řekou. Sešla se tu tři Kaífata (se čtvrtým jsme se těsně minuly) - Zaira a její bráchové Bef a Gas, kteří strávili ve Dvoře celý týden na agi táboře. No a nesmím zapomenout na Elfíka :-) Na fotky zúčastněných sosáků (a nejen jich) se můžete podívat zde, autorkou je Zuzka od Gase.
Ale teď už k závodům - Zaiřina i moje rychlost byla poznamenána počasím, jumping i open - dis (to nebylo počasím, ale informačním šumem mezi mnou a Zairou), LA2 - čistě, 3./24 , čímž máme splněno pro přestup do A3, kam se ale v nejbližší době nechystáme.
Rozhodčí: Lenka Pánková
Kompletní výsledky najdete zde

27.6. - 3.7.2010 - Letní agility tábor Čebín
Pod vedením Martiny Klimešové jsme si nejen skvěle zaběhaly, ale dozvěděla jsem se (jako pokaždé v Čebíně) spousty nových poznatků. Na konci jsem měla hlavu jako balón, několik stránek poznámek a plno plánů do dalšího tréninku. Čebín nás vždy posune o kousek dál, škoda, že tam nemůžeme jezdit častěji...
Jinak Zaira mě mile překvapila, i přes vysoké teploty a trénink dvakrát denně si udržela energii až do konce :-)26.6.2010 - Obedience Collie & Sheltie Cup, Mladá Boleslav
aneb "To je naposledy, co někam jedem vlakem!!!"
Dášin výrok to docela vystihl, obě cesty byly prostě hrozné a nekonečné. Ještěže mají v Mladé Boleslavi tak ochotné lidi a dobrý kemp...
Naše premiéra v OB2 nevyšla úplně dle očekávání, schytaly jsme 3 nuly, takže na limit zkoušky to nebylo. Při dlouhodobém odložení vsedě si Zaira lehla (tzv. upgrade :-) ), zato problémy s vysílačkou mě až tak nepřekvapily, no a směrovaný aport Zaira prostě neviděla. Moje blbost, měla jsem vybrat větší činky.
Závod moc neodsýpal (na to, že byly k dispozici dva soutěžní prostory), týmům, co starovaly až odpoledne v největším vedru, jsem nezáviděla. Nakonec byla ve zkoušce úspěšná jen jedna šeltie v OB-Z a kraťanda Bela v OB1. Ostatní nedosáhli dostatečného počtu bodů pro splnění zkoušky. I tak Zaiřiny body stačily na celkově 3. místo. Snad se příště sejdeme v hojnějším počtu a do té doby budeme v obedience zase o kousek dál :-)
Výsledky

13.6.2010 - Agility Collie Cup, Praha Březiněves
Naše první závody na umělé trávě :-) Do Prahy jsme se s Dášou a našimi sosáky vydali vlakem už den předem, na nádraží nás vyzvedla Zuzka s Gasíkem a dovezla nás do kempu v Březiněvsi hned vedle místa konání závodů. Večer se k nám připojila ještě Anička s Domínem a Chakie .
První běh, open, byl pěkně zapeklitý, což dokazuje i počet diskvalifikovaných. Doběhly jsme se skočenou nástupkou na houpačce na 10. místě z 57 týmů. Dalším během byl open družstev. To naše ve složení Já + Zaira, Dáša + Elfík, Anička + Domíno a Marťa + Abra se vydiskalo komplet, aby náhodou nebylo někomu líto, že to zkazil :-) Protože byl zákaz dobíhání, opustily jsme parkur hned po třetí překážce (rychlou smrt na lákavě vystrčené kladině jsem u zónovkářky Zairy předpokládala). Následoval běhavý jumping, který se nám podařil čistě na 8. místě. Celkově to v součtech stačilo na 6. místo, mezi koliemi jsme byly 3. Vítězství a obrovský putovní pohár zaslouženě získali Ivana se Skipem, kteří předvedli dva čisté běhy.
Ještě před odjezdem nám naše smečka sosáků ve složení Zaira, Elfík a Gas připravili nemilé překvapení v podobě hromadného útěku za zajícem, a to přes bahno vybagrované ze dna místního rybníku. To, co se nám po neúspěšném honu vrátilo, byl prostě humus :-( Všichni tři skončili ve sprše kempu a ani moc neprotestovali, jak byli z toho štvaní hotoví. A ať mi nikdo nevykládá, že kraťandy nemají lovecký pud :-))
Rozhodčí: Lenka Pánková
Kompletní výsledky
Fotky od Ivana Růžičky
Fotky od Aničky
Fotky od Zuzky

Foto: Ivan Růžička Foto: Ivan Růžička Foto: Ivan Růžička

Foto: Ivan Růžička Foto: Anna jakubů Foto: Zuzka Říhová
5.6.2010 - O Zlínský ranec III
Tentokrát se nám docela dařilo, dokonce jsme zaběhly všechny tři běhy (ani si nevzpomínám, kdy naposledy a jestli vůbec se nám to podařilo). Jumping - čistě, 3./33, zkouška LA2 opět čistě, 1./18, open - sestupka na kladině (snaha byla, ale Zaiře to uklouzlo), 4. místo. Součty se dělaly netradičně - všechny dvojky (S, M, L) dohromady, nám to vyšlo na 2. místo z 38 týmů.
Rozhodčí: Petr Dostál
Kompletní výsledky

3.6.2010 - Nové fotky Arwen a Zairy22.5.2010 - Hanácké mistrovství dle ZZO
Tentokrát jsem se účastnila s oběma holkama, po dlouhé době jsem "oprášila" Arwen a přihlásila ji taky. A byla jsem mile překvapená, cvičit s ní je za odměnu. Arwen je neustále dobře naladěná, baví ji každá aktivita se mnou, nepotřebuje žádnou extra motivaci ani snahu z mé strany. Neřeší věci, které řeší Zaira (např. opakování, moje nálada apod.). Je prostě "jednodušší" :-) Jen škoda, že je notorický útěkář :-((
A jak holky dopadly? Obě si svorně odnesly 57 bodů ze 60. Nevěřila bych, že můžu něco zkonit i na ZZO, ale je to tak. Takže teď už např. vím, že:
  • Po odložení za pochodu se nejdřívv zvedne vodítko, až poté se pes posadí (a já to udělala opačně u obou).
  • Když řeknu Zaiře povel, který používámm jen u Arwen, nemůžu se divit, proč neposlechla :-)
  • Když řekne rozhodčí "lehni", Zaira poslechne a lehne si :-))
Ale jinak to byl příjemně strávený den. Stihly jsme s Dášou, Elfíkem a Lennym i pořádnou procházku, protože kategorie ZVV1 se trochu protáhla.

Foto: Eva Sloupská Foto: Eva Sloupská
2.5.2010 - Dvojzkoušky Zlín
Co říct k našemu "výkonu"? Byl velice podobné jako v sobotu, takže opět docela trága...
Rozhodčí: Alice Glocknerová
Výsledky

1.5.2010 - Dvojzkoušky Prostějov
Ač na domácí půdě, vůbec se nám nedařilo, zradily nás zóny i slalom. Takže zase je na čem pracovat...
Rozhodčí: Petr Dostál
Výsledky najdete zde.24.-25.4.2010 - "O Čebínského krále"
Nakonec jsem neodolala a jela i se stále ještě nateklým kotníkem. Bála jsem se pořádně rozběhnout a Zaira mě moc nevnímala, takže výsledky žádná sláva. Schytaly jsme dost odmítaček, chyby ve slalomu, zóny, ... V neděli ráno před závodem Zaira pěkně prohnala stádo srnek, její rychlost tomu potom odpovídala. Ale samotným závodům jsem po organizační stránce neměla co vytknout, na podzim jedeme zase :-) Příjemná změna bylo i finále, do kterého se musely týmy kvalifikovat (což se nám nepodařilo). Běhavé a přitom nápadité parkury se mi také moc líbily.
Rozhodčí: Lee Gibson (UK)
Vše o závodech včetně fotek a výsledků je zde.

Foto: Tomáš Seeman Foto: Tomáš Seeman
17.4.2010 - Speciál pro large, Šlapanice
Tak nevím, jestli jsou pro mě agility vhodným sportem, když ani nepotřebuju bláto a další úraz je na světě. A ještě k tomu hned v prvním jumpingu, takže Zaira si včera moc nezaběhala. Pár nejbližších závodů teď asi budeme muset zrušit, ale aspoň bude trochu víc času na stopy a obedience.6.4.2010 - po dlouhé době zase pár novinek :-)
  • 5.4.2010 - Dvojzkoušky Vilémovice - počasí trochu nevyšlo (slušně řečeno), takže jsem nebyla jediná, kdo na parkuru klouzal a padal na blátě (viz video, i když já jsem schopna seknout sebou i za sucha :-) ). Přesto jsem byla s našimi běhy spokojená, první zkouška - čistě a 1. místo, ve druhé vtipný disk u poslední překážky :-) Ale zóny byly všechny, což mě hlavně u áčka potěšilo. A agilitní kariéru tu úspěšně odstartoval Elfík :-)
    Rozhodčí: Jaroslava Podmolová  • 1.4.2010 jsme s Editou a Dášou absolvovaly obedience trénink v Brně u Milana Olivy.

  • Barča zdokumentovala náš agi trénink ze soboty 3.4.2010, Zaira po zimě trošičku zapomněla slalom, ale to doladíme...  • Máme i nové video z březnového tréninku obedience:  • A na závěr ještě jedno video, tentokrát Zaiřina další oblíbená zábava - hrátky s našimi zvířátky :-)

25.1.2010 - Na aktualizaci nějak nezbývá čas, tak aspoň můžete mrknout na fotky z naší hlavní zimní aktivity :-)2012 * 2011 * 2009 * 2008


copyright © komeva